Kenia

Lamu II

 

Wyspa Lamu jest częścią archipelagu Lamu w Kenii. Stare Miasto na Lamu – główna, zamieszkała część wyspy – jest jedną z najstarszych i najlepiej zachowanych osad suahili w Afryce Wschodniej. Zbudowane z koralowca i drewna mangrowego miasto charakteryzuje się prostotą form strukturalnych, wzbogaconych wewnętrznymi dziedzińcami, werandami i bogato rzeźbionymi drewnianymi drzwiami. Na Lamu obchodzono najważniejsze muzułmańskie święta religijne od XIX wieku i dlatego wyspa stała się znaczącym ośrodkiem studiów Islamu i kultury Suahili.

więcej

Kenia

Pate II

 

Wyspa Pate (lub wyspa Paté), znajduje się na Oceanie Indyjskim w pobliżu północnego wybrzeża Kenii, do której należy. Jest to największa wyspa w archipelagu Lamu, znajdująca się między miastami Lamu i Kiunga, w pobliżu granicy z Somalią.

więcej

Kenia

Elephant Island

 

Nazwa wyspy wzięła się stąd, że podobno kiedyś żyły na niej słonie. Trudno w to uwierzyć, gdyż wyspa jest trudno dostępna, a jej brzegów bronią ostre skały, na które nie łatwo było się wspiąć. Całą wyspę przemierzyliśmy dwukrotnie.

więcej

Kenia

Ngazin Island

 

By dotrzeć na wyspę przepłynęliśmy kajakiem przez zatokę, co nie było jeszcze takie trudne. Dopiero później napotkaliśmy przeszkody. Wyspa nie jest prawie w ogóle odwiedzana, a ścieżki już dawno zarosły buszem. Razem z przewodnikiem próbowaliśmy znaleźć drogę, ale kolce akacji broniły każdego skrawka lądu.

więcej

Kenia

Kiwayu Island

 

To łatwo dostępna wyspa, na której znajdują się dwie wioski. W większej z nich znajduje się szkoła i mieszka ok. 400 osób, a w mniejszej, oddalonej o ok. 1,5 godziny drogi, mieszka ok. 100 osób. Droga dzieci z mniejszej wioski do szkoły wiedzie przez busz.

więcej
1 / 212