Madagaskar

Andasibe

 

Park Narodowy Andasibe-Mantadia to 155 kilometrów kwadratowych obszaru chronionego składającego się głównie z pierwotnych lasów w prowincji Toamasina na wschodnim Madagaskarze. Położenie parku waha się między 900-1250 metrów nad poziomem morza, charakteryzuje go wilgotny klimat. Roczna średnia opadów wynosi tu 1700 mm, deszcz pada przez 210 dni każdego roku.

więcej

Madagaskar

Anjajavy

 

więcej

Madagaskar

Morondava

 

Morondava – miasto w zachodnim Madagaskarze, w prowincji Toliara. Według szacunków na 2008 rok liczy 38 073 mieszkańców.

więcej

Madagaskar

Aleja baobabów

 

Aleja Baobabów to znacząca grupa drzew baobabu ścielących zakurzone drogi między Morondawą i Belon’i Tsiribihina w Menabe, regionie zachodniej części Madagaskaru. Jego uderzający krajobraz przyciąga turystów z całego świata, stając się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie. Aleja stała się centrum lokalnych wysiłków w dziedzinie ochrony przyrody. W lipcu 2007 Ministerstwo Środowiska, Wód i Lasów przyznało mu tymczasowy status ochronny. Był to pierwszy krok w kierunku uczynienia go pierwszym narodowym pomnikiem przyrody na Madagaskarze.

więcej

Madagaskar

Berenty

 

Rezerwat Berenty to mały, prywatny rezerwat lasów galeriowych ciągnący się wzdłuż rzeki Mandrake, wchodzący w na wpół wysuszony ekoregion lasów kolczastych na dalekim południu Madagaskaru. Przez kilka lat prymatolog Alison Jolly wraz ze studentami-wolontariuszami odwiedzała Berenty, by prowadzić tam badania terenowe nad lemurami. Rezerwat jest również ulubionym miejscem turystów zainteresowanych niektórymi z madagaskarskich gatunków ptaków, miedzy innymi sowami i kukułkami Coua.

więcej
1 / 212