Bazaruto, Mozambik

Santa Carolina

 

Santa Carolina to wyspa położona niedaleko ujścia rzeki Limpopo w Mozambiku. Ma zaledwie 2 km długości i szerokość do 500 metrów. Wyspa ma trzy plaże z rafami koralowymi położonymi blisko brzegu.

więcej

Bazaruto, Mozambik

Pancy

 

Czy to już wyspa czy jeszcze nie? Raczej nie, po prostu ławica piasku długości może kilometra a szerokości kilkudziesięciu metrów. Wiele osób twierdzi, że to jedno z niewielu miejsc w archipelagu Bazaruto gdzie można zobaczyć ciekawe w formie muszle nazywane Pancy.

więcej

Bazaruto, Mozambik

Magaruque

 

Magaruque, dawniej zwana Wyspą św. Izabeli, jest częścią Archipelagu Bazaruto, położonego u wybrzeży Mozambiku. Znajduje się 5,6 km na południe od wyspy Benguerra i 9,9 km na wschód od Ponta Chuè na kontynentalnej części Mozambiku.

więcej

Bazaruto, Mozambik

Benguerra

 

Benguerra w Mozambiku jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Bazaruto, który oderwał się od lądu tysiące lat temu. Wyspa ma 55 kilometrów kwadratowych powierzchni (11 km długości i 5,5 km szerokości) i leży 14 kilometrów od brzegu.

więcej

Mozambik

Ibo

 

Ibo to jedna z wysp archipelagu Quirimbas na Oceanie Indyjskim na północ od Mozambiku. Jest to część Prowincji Cabo Delgado. Rozwijała się jako muzułmański port handlowy. Vasco da Gama rzekomo zatrzymał się na wyspie w roku 1502. Wyspę ufortyfikowali Portugalczycy w roku 1609.

więcej
1 / 212