Polinezja Francuska

Aranui III

 

Podróży do Polinezji Francuskiej nie planowałem w tym roku. Miałem jechać w ten sam zakątek ziemi, ale inną trasą. Najpierw na Samoa (dwie wyspy), potem 20-to dniowy rejs na małym jachcie Bounty Bay. Trasa: Samoa – Swains Island (Samoa Amerykańskie), Tokelau, Phoenix Islands (Kiribati). Koniec rejsu miał być na Tuvalu (tam miałem zostać przez tydzień i świętować urodziny). Z Tuvalu przelot na wyspy Yasawa (Fidżi), potem na Wallis i dalej na wyspę Futuna. Na koniec Królestwo Tonga. Cała wyprawa miała trwać 45 dni.

więcej

Polinezja Francuska, Wyspy Towarzystwa

Huahine

 

Huahine – wyspa na Oceanie Spokojnym, w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa. Wyspa stanowi gminę o tej samej nazwie. W czasie przypływu tworzą się dwie wyspy Huahine Nui i Huahine Iti.

więcej

Polinezja Francuska, Tuamotu

Rangiroa

 

Rangiroa (z j. Tuamotu Bezkresne niebo) – atol koralowy w Polinezji Francuskiej, w archipelagu Tuamotu. Trzeci co do wielkości atol na świecie (po atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla i Huvadhu na Malediwach). Położony jest w subgrupie Wysp Palliser. Atol składa się z około 250 wysp, wysepek i ławic piaskowych o łącznej powierzchni około 170 km². Znajduje się tu około 100 wąskich korytarzy wodnych nazywanych hoa, które umożliwiają żeglugę wewnątrz i na zewnątrz atolu. Powierzchnia laguny wynosi około 1600 km². Liczba ludności szacowana jest na 3210 mieszkańców (spis powszechny z 2007). Największym ośrodkiem jest Avatoru, położone w północno-zachodniej części atolu.

więcej

Markizy, Polinezja Francuska

Teuaua

 

Wysepka leżąca na południowy zachód od wyspy Ua Huka, nazywana również Bird Island albo Motu Manu.
Jest lęgowiskiem dla milionów rybitw, których jaja niestety są stale podbierane przez mieszkańców Ua Huka.

więcej

Markizy, Polinezja Francuska

Ua Huka

 

Ua Huka – wyspa w Polinezji Francuskiej, w archipelagu Markizów. Stanowi wulkan tarczowy w wieku około 2,4-2,2 miliona lat.

więcej
1 / 3123