Seszele

Indian Ocean Explorer porwany przez piratów z Somalii

Ostatnia podróż na Seszele z kilku powodów była wyjątkowa. Po pierwsze było to spełnienie marzenia, które miałem od 13 lat – dotrzeć na Aldabrę. Przepłynęliśmy spory dystans – w ciągu 12 dni ponad 1500 kilometrów. Po drugie – udało mi się poznać miejsca wyjątkowe: Desroches (wyspa, na której byłem też trzy miesiące wcześniej), Alphonse, Astove, Cosmoledo, Assumption, no i oczywiście Aldabra. Mieliśmy również sporo szczęścia. Nasz statek Indian Ocean Explorer – ok. 2 tygodnie po wyprawie został porwany przez piratów z Somalii. Porwanie nastąpiło u wybrzeży wyspy Assumption.

 

więcej

Seszele

Assumption

 

Wyspa Assumption to mała wyspa o współrzędnych geograficznych 9°45’S 46°29’E, położona na Oceanie Indyjskim na północ od Madagaskaru, stanowiąca część państwa Seszele. Leży około 30 kilometrów na południowy wschód od Atolu Aldabra i stanowi część Grupy Aldabra. To samotna wyspa koralowa o powierzchni 11,07 km², na której, po osłoniętej zachodniej stronie, znajduje się mała osada otoczona drzewami rzewni.

więcej

Seszele

Aldabra Atoll

 

Aldabra, atol złożony z 4 wysp koralowych otaczających płytką lagunę; jest on położony na Oceanie Indyjskim i należy do Republiki Seszeli. Powierzchnia 154 km kw.

więcej

Seszele

L’Ilot

 

więcej

Seszele

Cosmoledo Atoll

 

Cosmoledo to atol w Grupie Aldabra należący do Wysp Zewnętrznych Seszeli. Atol ma 14,5 km wzdłuż równoleżnika i 11,5 km wzdłuż południka. Całkowita powierzchnia wynosi około 5,2 km², a laguna mierzy sobie 145 km² (w sumie 152 km²). Współrzędne geograficzne to 9°42’S 47°36’E. Najbliższa wyspa to Astove, 38 km dalej na południe. Atol Cosmoledo i Wyspa Astove znane są łącznie jako Grupa Cosmoledo, stanowiąca część większej Grupy Aldabra.

więcej
1 / 512345