Tanzania

Mafia

Zazwyczaj nie polecam hoteli. Dla wyspy Mafia zrobię wyjątek. To Shamba Kilole Lodge: www.shambakilolelodge.com. Piękne pokoje i znakomite jedzenie, a właściciele sprawiają, że czujesz się jak w domu.

 

Wyspa Mafia Island( “Chole Shamba”) jest częścią tanzańskich Wysp Korzennych, wraz z Ungują i Pembą. Jako jeden z sześciu powiatów regionu Pwani, Mafia Island jest zarządzana z lądu, a nie z pół-autonomicznego regionu Zanzibar, którego nigdy nie była częścią.

Według spisu Tanzanii z 2002 r., ludność okręgu Mafia liczy 40 801 mieszkańców. Ekonomia opiera się na rybołówstwie, rolnictwie uprawianemu na własne potrzeby oraz na czarnym rynku. Wyspa przyciąga turystów, głównie szukajacych przygód nurków, rybaków z zamiłowania oraz osób pragnących wypoczynku.

Archipelag Mafia składa się z jednej dużej wyspy (394 km²) i z wielu mniejszych. Niektóre z tych wysepek są zamieszkałe, takie jak Chole Island (2 km²), z 800 mieszkańcami. Zatoka Chole, chronione, głębokowodne kotwicowisko Mafii oraz jej pierwotny port, jest usiana wyspami, mieliznami i plażami. Głównym miastem wyspy jest Kilindoni. Odcinek wody między deltami rzeki Rufiji i wyspą, nazywa się Kanałem Mafia. Krążą plotki o obecności miniaturowych hipopotamów na wyspie, jednakże żadne obserwacje nie potwierdzają tych pogłosek.

Źródło: Wikipedia (na licencji GNU FDL)

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.