Saint Vincent i Grenadyny

Tobago Cays

 

Tobago Cays to archipelag składający się pięciu małych, niezamieszkanych wysepek – Petit Rameau, Petit Bateau, Baradol, Petit Tobac i Jamesby – znajdujących się w południowej Grenadynie. Tobago Cays są obecnie kluczowym elementem Morskiego Parku Tobago Cays. To park narodowy i rezerwat przyrody prowadzony przez rząd St.Vincent i Grenadyny. Park Morski Tobago Cays składa się z 1 400 akrów laguny o piaszczystym dnie, który obejmuje cztery bezludne wyspy Cays z rafą koralową oraz 4 km rafy Horseshoe Reef. Bezludne rafy Cays otoczone są przez trzy większe, zaludnione wyspy Union Island, Mayreau i Canouan.

Najbardziej obszerne i dobrze rozwinięte kompleksy rafy koralowej w Saint Vincent i Grenadyny występują na płytkich szelfach około nawietrznej strony Mayreau i Union Island oraz wysp Cays. Ponadto, główne typy roślinności to roślinność plażowa i suchy las. Z wyjątkiem małych namorzyn w Petit Rameau i słonych stawów w Mayreau, w Cays nie ma terenów podmokłych.

Główni użytkownicy tego obszaru to statki wycieczkowe (szacunkowo 50 000 odwiedzających każdego roku), jachty (około 3 000 każdego roku), dzienne czartery (z pobliskich hoteli), nurkowie oraz miłośnicy połowów.

Źródło: Wikipedia (na licencji GNU FDL)

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.