Kategorie
Belize

Ambergris Caye

Ambergris Cay największa wyspa Belize w dystrykcie Belize na Morzu Karaibskim. Wyspa stanowi bardzo popularne miejsce wakacyjnego wypoczynku. Wyspa, której historia pamięta czasy starożytnych Majów, europejskich, kolonizatorów, piratów oraz uciekinierów z Meksyku.

Ambergris Cay największa wyspa Belize w dystrykcie Belize na Morzu Karaibskim. Wyspa stanowi bardzo popularne miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Wyspa, której historia pamięta czasy starożytnych Majów, europejskich, kolonizatorów, piratów oraz uciekinierów z Meksyku.

Główne walory turystyczne wyspy to przepiękne plaże z rafami koralowymi wraz z Rezerwatem Rafy Koralowej Belize, w którym występuje 70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb. Odcinek leżący zaledwie kilkaset metrów od miasta San Pedro jest łatwo dostępny. 6 km na południowy wschód od miasta znajduje się Morski Rezerwat Hol Chan, obejmujący obszar 8 km2 płytkowodnych korali, przecięty kanałem. 100 km w głąb morza położona jest na atolu Lighthouse Reef wielka podmorska studnia Blue Hole.

Wyspa ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną z hotelami i ośrodkami sportów wodnych (nurkowanie windsurfing, kajakarstwo, pływanie). Największym jak i najbardziej popularnym kurortem turystycznym jest San Pedro. Stanowi ono centrum rozrywkowe wyspy, gdzie znajdują się liczne bary, kluby i restauracje. Główne atrakcje miasta jak i wyspy to Avenida Del Sol, gdzie można oglądać wspaniałą lagunę oraz Boca Del Rio, gdzie panują doskonałe warunki do kąpieli morskich w wodzie o przeciętnej temperaturze 26°C.

Źródło: Wikipedia (na licencji GNU FDL)

Leave a Reply